A K T U Á L N Ě .  .  .30 českých a slovenských umělců se vyjadřuje k 30 letům po sametové revoluci Červeno-modro-bílé sopky - ke zvolení Václava Havla presidentem 29. 12. 1989Velká srdce (1997)
11. tematická skupinová výstava v Artinbox Gallery v Praze věnovaná 30. výročí vysvěcení Anežky Přemyslovny (1211 - 1282) a 30. výročí sametové revoluce


PODĚBRADSKÉ PÍSKOVÁNÍ
22. 3. 2019 Jezero Poděbrady

Video na České televizi


Stavby z písku s Kurtem Gebauerem. Budeme si hrát, stavět v písku, pouštět vodu, a zažijeme hezké odpoledne s několika sochaři. Jedná se o první ročník, příští bude vícedenní. Můžete se přidat se svým stánkem s občerstvením nebo jinou zábavou pro dospělé i děti.
Trubkoun Litult
Městská nemocnice OstravaKřest WC CZ Dutá hlava v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze proběhlo 17. 1. 2018 jako příspěvek k volbám. Ach, tolik možností barevného řešení.
Kurt Gebauer: Kde domov můj? aneb když změníme historický dokument v obraz - reportáž
Kurtura po třech letech opět v undergroundu Perlové ulice! Pokračování úspěšné tradice podzemního pelmelu krásy a vlastenectví v podání Kurta Gebauera - tentokrát na připomínku Sametové revoluce a odkazu Václava Havla, který by se letos dožil 80 let. Sochy, objekty, fotografie, malby i kresby Kurta Gebauera datovaná od let šedesátých až po poslední díla z letošního roku, propojují téma kultury, politiky, erotiky, vlastenectví... Rozvíjíme tak m.j. myšlenku nedávné instalace "srdečného pomníku" Václavu Havlovi, kterou autor připravil k Havlovým 80. narozeninám na piazettě Národního divadla a navazujeme na Kurturu v Perlovce I., kterou jsme si v r. 2013 připomněli 45. výročí srpnové okupace Československa.
ZAŽÍT MĚSTO JINAK 2016 – 11. ročník - Praha

Praha 1 – Malostranské náměstí – 14 hod.
Artinbox Gallery a Kurt Gebauer: Předběžné ošetření – performance

Malostranské náměstí dnesMalostranské náměstí nově – 1. místo v urbanistické soutěži na jeho revitalizaci – kde je ten strom?Druhý ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích hlavního města Prahy. Je dlouhodobým konceptem, který má za cíl stát se novou tradicí.

1. 6.–30. 9. 2016

08 – KURT GEBAUER NOHY Z VODY - VOJANOVY SADY
U Lužického semináře 43/17
Praha 1 – Malá Strana
Otevřeno: 8–19 h


povídka "Sen o létání"


Mužizmus - pozvánkaPořad Artmix - Veškeré sochařství Kurta Gebauera

Novinky.cz - RECENZE: Kurt Gebauer má své predátory rád
Tisková zpráva - Východočeská galerie v Pardubicích vás zve na výstavu: Kurt Gebauer - Matice zeměPokus o prodloužení nadšení, 1991, instalace v Městské knihovně v Praze


Dagmar Havlová slavnostně pokřtila v rámci sobotního charitativního mikulášského bazaru v Pražské křižovatce pořadí již čtvrtou edici medailí z kolekce Umění pro Václava Havla z dílny České mincovny. Autorem investiční medaile s osobitým motivem se symbolickým uvedením Havlova oblíbeného citátu LÁSKA VÍTĚZÍ je světoznámý sochař Emer. Prof. Akad. Soch. Kurt Gebauer.

BYLO .  .  .

 

 

Ukázka rozhovoru pro časopis art&antiques . . .

. . . a několik nových textů v sekci texty.        


Publikace k zakoupení:
Museum Kampa (U Sovových mlýnů 2, Praha 1)
Národní galerie - Veletržní palác
(Dukelských hrdinů 47, Praha 7)