A K T U Á L N Ě .  .  .Havel na Hrad!

Michal Cimala (1975), Tomáš Císařovský (1962), Jiří David (1956),Viktor Frešo (1974), Michal Gabriel (1960), Kurt Gebauer (1941), Bohdan Holomíček (1943), Kryštof Hošek (1984), Pasta Oner (1979), Adam Štech (1980)

Výstava, která má za zvolené téma osobnost dramatika, disidenta a prezidenta Československa a České republiky Václava Havla, obsahuje díla českých umělců (a jednoho slovenského) napříč různými generacemi. Ať už si autoři s touto mimořádnou osobností českého kulturního a politického života pohrávají s různými strategiemi, je nutné poznamenat, že nikdo nikdy nikoho nenutil vytvářet havlovská díla na počest tohoto světově proslulého člověka. Umělce k jejich vyjádření vedla pouze jejich spontánní touha či potřeba vyjádřit se svým dílem k jeho osobě. Činí tak v různých vizuálních médiích a také v různých dobách. Havla pojímají jako symbolickou personu i jako přirozeně existujícího a jednajícího „obyčejného“ člověka, vyrovnávají se s jeho ikonickou a charakteristickou podobou, případně tuto ikonu dekonstruují, sekularizují či dokonce ironizují.

Martin Dostál
30 českých a slovenských umělců se vyjadřuje k 30 letům po sametové revoluci Červeno-modro-bílé sopky - ke zvolení Václava Havla presidentem 29. 12. 1989Velká srdce (1997)
11. tematická skupinová výstava v Artinbox Gallery v Praze věnovaná 30. výročí vysvěcení Anežky Přemyslovny (1211 - 1282) a 30. výročí sametové revoluce


PODĚBRADSKÉ PÍSKOVÁNÍ
22. 3. 2019 Jezero Poděbrady

Video na České televizi


Stavby z písku s Kurtem Gebauerem. Budeme si hrát, stavět v písku, pouštět vodu, a zažijeme hezké odpoledne s několika sochaři. Jedná se o první ročník, příští bude vícedenní. Můžete se přidat se svým stánkem s občerstvením nebo jinou zábavou pro dospělé i děti.
Trubkoun Litult
Městská nemocnice OstravaKřest WC CZ Dutá hlava v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze proběhlo 17. 1. 2018 jako příspěvek k volbám. Ach, tolik možností barevného řešení.
Kurt Gebauer: Kde domov můj? aneb když změníme historický dokument v obraz - reportáž
Kurtura po třech letech opět v undergroundu Perlové ulice! Pokračování úspěšné tradice podzemního pelmelu krásy a vlastenectví v podání Kurta Gebauera - tentokrát na připomínku Sametové revoluce a odkazu Václava Havla, který by se letos dožil 80 let. Sochy, objekty, fotografie, malby i kresby Kurta Gebauera datovaná od let šedesátých až po poslední díla z letošního roku, propojují téma kultury, politiky, erotiky, vlastenectví... Rozvíjíme tak m.j. myšlenku nedávné instalace "srdečného pomníku" Václavu Havlovi, kterou autor připravil k Havlovým 80. narozeninám na piazettě Národního divadla a navazujeme na Kurturu v Perlovce I., kterou jsme si v r. 2013 připomněli 45. výročí srpnové okupace Československa.
ZAŽÍT MĚSTO JINAK 2016 – 11. ročník - Praha

Praha 1 – Malostranské náměstí – 14 hod.
Artinbox Gallery a Kurt Gebauer: Předběžné ošetření – performance

Malostranské náměstí dnesMalostranské náměstí nově – 1. místo v urbanistické soutěži na jeho revitalizaci – kde je ten strom?Druhý ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích hlavního města Prahy. Je dlouhodobým konceptem, který má za cíl stát se novou tradicí.

1. 6.–30. 9. 2016

08 – KURT GEBAUER NOHY Z VODY - VOJANOVY SADY
U Lužického semináře 43/17
Praha 1 – Malá Strana
Otevřeno: 8–19 h


povídka "Sen o létání"


Mužizmus - pozvánkaPořad Artmix - Veškeré sochařství Kurta Gebauera

Novinky.cz - RECENZE: Kurt Gebauer má své predátory rád
Tisková zpráva - Východočeská galerie v Pardubicích vás zve na výstavu: Kurt Gebauer - Matice zeměPokus o prodloužení nadšení, 1991, instalace v Městské knihovně v Praze


Dagmar Havlová slavnostně pokřtila v rámci sobotního charitativního mikulášského bazaru v Pražské křižovatce pořadí již čtvrtou edici medailí z kolekce Umění pro Václava Havla z dílny České mincovny. Autorem investiční medaile s osobitým motivem se symbolickým uvedením Havlova oblíbeného citátu LÁSKA VÍTĚZÍ je světoznámý sochař Emer. Prof. Akad. Soch. Kurt Gebauer.

BYLO .  .  .

 

 

Ukázka rozhovoru pro časopis art&antiques . . .

. . . a několik nových textů v sekci texty.        


Publikace k zakoupení:
Museum Kampa (U Sovových mlýnů 2, Praha 1)
Národní galerie - Veletržní palác
(Dukelských hrdinů 47, Praha 7)